Sieros kamštis. Ausies svetimkūnis.

Pakitusios liaukos, išsidėsčiusios klausomosios angos viršutinėje sienelėje, išskiria ausies sierą (lot. cerumen), kuri apsaugo ausį, kad į ją nepatektų pašalinių medžiagų, tokių kaip oro teršalai, saugo išorinę klausomąją landą nuo sužalojimų. Sveikoje ausyje susidariusi siera, epidermio sankaupos savaime pasišalina kramtymo metu. Veikiant įvairiems veiksniams siera iš ausies visiškai nepasišalina ir kaupiasi išorinėje klausomoje landoje, ilgainiui suformuodama sieros kamštį. Dažnas ausies valymas krapštukais, stimuliuoja sieros gamybą arba jau susidariusią sierą nustumia link būgnelio taip suformuodamas sieros kamštį.
1

Klinika. Ligoniai skundžiasi landos niežėjimu, ausies užgulimu, klausos pablogėjimu. Dažniausiai šie simptomai pasireiškia po išsimaudimo, pabuvus pirtyje, kai patekus vandeniui, sieros kamštis išbrinksta ir sukelia minėtus simptomus. Jei sieros kamštis susidarė prie būgnelio, tai jo judesiai gali sukelti skausmą ausyje.

Gydymas. Sieros kamštis dažniausiai šalinamas jį išplaunant, atsiurbiant siurbliu. Jei nepavyksta jo pašalinti, skiriami sieros kamštį minkštinantys riebaliniai lašai (Tropex, Cerustop, Waxol).

Svetimkūnis.Svetimkūnis išorinėje klausomojoje landoje dažniau aptinkamas vaikams, taip pat patyrus traumas ar pabuvus miške.

2
1

Klinika. Ligoniai, kurių išorinėje klausomojoje landoje yra svetimkūnis, galiskųstis skausmu, ypač jei svetimkūnis aštriomis briaunomis, klausos pablogėjimu, ausies užgulimu.

Gydymas. Daugelį svetimkūnių galima pašalinti juos išimant žnyplutėmis arba išplaunant, tačiau įstrigusį svetimkūnį, taip pat tais atvejais, kai vaikas nesiduoda apžiūrimas, indikuotina intraveninė nejautra. Jei svetimkūnis – vabalas ar vabzdys, pirmiausia reikėtų jį numarinti į ausį sulašinus riebalų, vėliau išplauti ar ištraukti žnyplutėmis.

Parsisiųsti straipsnį