Barotrauma (Aerotitis media)
Barotrauma išsivysto tada, kai slėgio pasikeitimai išorinėje klausomojoje landoje viršija raumenų, atveriančių klausomojo vamzdžio nosiaryklinę angą, pajėgumą. Atsiradęs staigus slėgių skirtumas stipriai įtraukia ar išpučia būgnelį, sukeldamas aštrų skausmą ir būgnelio pažeidimą. Aštrus, ūmus ausies skausmas, kartais kartu su klausos pablogėjimu ir ūžesiu ausyse, susijęs su skraidymu lėktuvais, nardymu, gali reikšti barotraumą.
Barotrauma gydoma skausmą mažinančiais preparatais, kartais reikalingas klausomojo vamzdžio prapūtimas.
Trauminė būgnelio perforacija
Trauminė būgnelio perforacija sukeliama tiesiogiai pradūrus būgnelį, pliaukštelėjus per ausį, sprogimo metu ar dėl barotraumos. Labai dažnai trauminė būgnelio perforacija įvyksta nukritus į vandenį čiuožiant vandens slidėmis.
Būdingas stiprus ir staigus ausies skausmas, susijęs su trauma, kuris vėliau sumažėja, staigus klausos pablogėjimas, ūžesys. Otoskopuojant matyti šviežio kraujo išorinėje klausomojoje landoje, matoma būgnelio perforacija nelygiais kraštais. Nedidelės perforacijos sugyja savaime, tačiau reikėtų saugoti, kad į ausį nepatektų vandens. Didesnės perforacijos, ypač kai užsilenkia kraštai, gydomos chirurgiškai, atliekant timpanoplastiką. Jei perforacija atsirado įkritus į vandenį ar pradūrus būgnelį, supūliavimo profilaktikai reikėtų apie savaitę laiko palašinti antibiotikų lašų į pažeistą ausį. Taip pat reikėtų vengti vandens patekimo į pažeistą ausį kol būgnelis sugis ar bus atlikta operacija.