Timpanotomija


Dėl sutrikusios ausies trimito drenažinės funkcijos, vidurinėje ausyje (ertmėje už ausies būgnelio) pradeda kauptis serozinis, gleivingas sekretas. Išsivysto SEROZINIS OTITAS. Kitaip ši liga vadinama: vidurinis eksudacinis otitas, vidurinis sekretorinis otitas, vidurinis seromukozinis otitas, tubotimpaninis kataras, būgninės ertmės vandenė, klijinga ausis, eustachiitas, vidurinis katarinis otitas. Timpanotomija – ausies būgnelio prapjovimas, atliekamas tada, kai reikia išsiurbti susikaupusį skystį vidurinėje ausyje ir atstatyti drenažinę ausies funkciją. Tuo tikslu vietinėje ar bendrinėje nejautroje būgnelyje padaromas nedidelis pjūvis ir plonu siurbliu išsiurbiamas susidaręs už būgnelio sekretas. Pjūvis užgyja savaime 2-10 dienų bėgyje.
Indikacijos procedūrai

  • Pašalinti skystį iš vidurinės ausies, kuris susikaupęs už būgnelio 3-6 mėn, kai nepavyksta jo pašalinti medikamentinėmis priemonėmis.
  • Sumažinti ausies skausmą, kai sergama ūminiu pūlingu viduriniu ausies uždegimu.
  • Atstatyti klausą, kuri buvo sutrikusi dėl susikaupusio sekreto už būgnelio.
  • Norint paimti sekreto už būgnelio pasėlį bakteriologiniam ištyrimui.
  • Norint įdėti timpanostominį vamzdelį, tam, kad išsilygintų slėgiai už būgnelio ir aplinkoje, taip pat, kad daugiau nesikauptų skystis už būgnelio.

Kol būgnelis neužgijęs, reikia saugoti ausį nuo vandens patekimo, nes patekęs vanduo gali sukelti pūlingą vidurinį otitą.

Timpanotomijos precedūra