Septorinoplastika

Septorinoplastika – išorinės nosies ašies ir formos atstatymas ir kvėpavimo per nosį pagerinimas, ištiesinant nosies pertvarą. Priklausomai nuo iškrypimo vietos ir kokios struktūros iškrypusios galima išorinė ir uždara septorinoplastika.

Atviros septorinoplastikos eiga: apverstos v pjūvis nosies išorėje priekinėje jos dalyje tarp šnervių, atkeliama oda nuo kremzlinio-kaulinio nosies karkaso, atidengiamos nosies kremzlės ir kaulinis karkasas. Koreguojamos pakitusios, deformuotos nosies kremzlės, kaulai, jei reikia naudojami kremzliniai, kauliniai ar dirbtiniai implantai tam, kad atstatyti pakitusią nosies išorę. Per vidinius pjūvius nosies sienose kaltų pagalba atliekami nosies kaulų įskėlimai, norint pakeisti išorinio kaulinio nosies karkaso formą. Pjūviai užsiuvami. Nosies gipsavimas, tamponavimas, silikoninių plokštelių įdėjimas ir ištraukimas toks pats kaip atliekant uždarą septorinoplastiką.

 

 

 

 

 

Uždara rinoplastika:

Uždaros septorinoplastikos eiga: pjūvis atliekamas nosies viduje, įpjaunant į pertvaros gleivinę, ją atidalinant nuo pertvaros kremzlinės ir kaulinės dalies. Šalinami kremzliniai ir kauliniai pertvaros iškrypimai formuojant pertvarą vidurio linijoje. Per vidinius pjūvius nosies sienose kaltų pagalba atliekami nosies kaulų įskėlimai, norint pakeisti išorinio kaulinio nosies karkaso formą. Suformuojama tiesi nosies forma. Jei reikia gabalėliai kaulo ar kremzlės yra išimami ar įdedami į nosį tam, kad pašalinti nosies įdubimą ar kuprelę. Pjūviai užsiuvami. Uždedamas gipsas ant nosies. Kartais iš abiejų pertvaros pusių įdedamos plonos silikoninės plokštelės, kurios apsaugo ją nuo sužeidimų, išlaiko ją vidurio linijoje. Nosies landos tamponuojamos marliniais arba specialiai tam pritaikytais tamponais. Tamponai šalinami po 1 – 2 parų. Silikoninės plokštelės po 3-5 dienų. Gipsinis tvarstis ant nosies laikomas 7 dienas.

Parsiųsti septorinoplastika.pdf

Nosies tamponai, jų rūšys ir kaip jie įdedami į nosį

Nosies tamponų pašalinimas

Uždara rinoplastika

Atvira rinoplastika