Balso klosčių judrumo sutrikimas

Jums diagnozuotas balso klostės ar abiejų klosčių judrumo sutrikimas.
Tai patologinė būklė, kurios pasekmė yra sutrikęs kvėpavimas, dusulys.

Balso klosčių reikšmė

Žmogaus balso susidaryme svarbus vaidmuo tenka gerkloms, esančioms priekinėje kaklo dalyje tarp ryklės ir trachėjos. Gerklas sudaro kremzlės, tarpusavyje susijungusios raiščiais, sąnariais bei gerklų raumenims. Vidurinėje gerklų dalyje yra balso klostės, kurias sudaro balso raumuo bei elastinis raištis, padengti gleivine. Vyrų balso klostės yra 20-25 mm ilgio, o moterų – 18-20 mm. Tarp balso klosčių susidaro balso plyšys, per kurį praeina oras. Tam, kad susidarytų garsas, reikalinga, kad balso klostės periodiškai virpėtų. Normoje balso klosčių kraštai yra lygūs, kalbant jos glaudžiasi viena su kita, todėl balsas yra švarus, skambus. Esant balso klosčių mazgeliams, polipams, cistoms, paralyžiui, balso klostės kraštas tampa nelygus, sutrinka balso klosčių virpėjimas, jos pilnai nesusiglaudžia, todėl balsas yra užkimęs.

FOTO

Šią patologinę būklę, norint išvengti dusulio, rekomenduojama gydyti operaciniu būdu, atliekant balso klosčių lateralizaciją.

Balso klosčių lateralizacija – tai kvėpavimo funkciją gerinanti mikroskopinė gerklų operacija.

Operacijos metu bendroje intubacinėje nejautroje, tiesioginės laringoskopijos metu, mikroskopo kontrolėje mikroinstrumentais atitraukiama balso klostė nuo vidurio linijos ir fiksuojama šoninėje padėtyje arba pašalinama balso klostės dalis ir aplinkiniai audiniai padidinant balso plyšį.

FOTO

Galimos pooperacinės komplikacijos

Bendrojo pobūdžio komplikacijos: kraujavimas, užsitęsęs operacinės žaizdos gijimas, skausminis sindromas.
Specifinės komplikacijos: ligos recidyvas (pasikartojimas) nesilaikant gydytojo nurodytų rekomendacijų (<10%), dantų ar žandikaulio pažeidimas operacijos metu, įvedant vamzdelį į gerklas (<1%), balsas gali nepagerėti (<1%), gerklų edema (<1%), gerklų stenozė (<1%), gerklės ar liežuvio skausmai (<1%). Galimos specifinės komplikacijos konkrečiam ligoniui. Įvykus bet kuriai iš komplikacijų ligoninėje yra visos būtinos priemonės ir galimybės jų diagnostikai ir gydymui. Rekomendacijos prieš operaciją:

1. Operacijos dieną nevalgyti ir negerti. Vakare prieš operaciją- lengvas maistas.
2. Gyd. kardiologo ar šeimos gydytojo konsultacija dėl antikoaguliantų vartojimo nutraukimo prieš operaciją.

Rekomendacijos po operacijos:

1. Tylos režimas 5-7 d.
2. Balsą tausojantis režimas 2sav.
3. Namų režimas (vengti tolimų skrydžių, kelionių) 2sav.
4. Riboti fizinį krūvį 2sav.
5. Vengti karštų patalpų 2sav. (pirčių, karštų vonių, soliariumų ir baseinų)