Nepilnas balso plyšio užsidarymas

Jums diagnozuotas nepakankamas balso plyšio užsidarymas.
Tai patologinė būklė, kuomet dėl balso klostės paralyžiaus ar sumažėjusios balso klostės apimties (amžiniai pokyčiai, Parkinsono ligos metu), balso klostės negali pakankamai arti susiglausti ir uždaryti balso plyšio, kad sukeltų garsą.

Balso klosčių reikšmė:

Žmogaus balso susidaryme svarbus vaidmuo tenka gerkloms, esančioms priekinėje kaklo dalyje tarp ryklės ir trachėjos. Gerklas sudaro kremzlės, tarpusavyje susijungusios raiščiais, sąnariais bei gerklų raumenims. Vidurinėje gerklų dalyje yra balso klostės, kurias sudaro balso raumuo bei elastinis raištis, padengti gleivine. Vyrų balso klostės yra 20-25 mm ilgio, o moterų – 18-20 mm. Tarp balso klosčių susidaro balso plyšys, per kurį praeina oras. Tam, kad susidarytų garsas, reikalinga, kad balso klostės periodiškai virpėtų. Normoje balso klosčių kraštai yra lygūs, kalbant jos glaudžiasi viena su kita, todėl balsas yra švarus, skambus. Esant balso klosčių mazgeliams, polipams, cistoms, paralyžiui, balso klostės kraštas tampa nelygus, sutrinka balso klosčių virpėjimas, jos pilnai nesusiglaudžia, todėl balsas yra užkimęs.

FOTO

Balso klosčių nesusiglaudimą galima gydyti operaciniu būdu, atliekant balso klosčių medializaciją.

Balso klosčių medializacija – tai balso funkciją gerinanti mikroskopinė gerklų operacija.
Operacijos metu bendroje intubacinėje nejautroje tiesioginės laringoskopijos metu, mikroskopo kontrolėje mikroinstrumentais implantuojant autologinius ar sintetinius implantus (protezus) sumažinamas balso plyšys.

123
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Galimos pooperacinės komplikacijos:

Bendrojo pobūdžio komplikacijos: kraujavimas, užsitęsęs operacinės žaizdos gijimas, skausminis sindromas.
Specifinės komplikacijos: ligos recidyvas (pasikarojimas) nesilaikant gydytojo nurodytų rekomendacijų (<10%), balsas gali nepagerėti (<1%), dantų ar žandikaulio pažeidimas įvedant vamzdelį į gerklas (<1%), gerklų edema (<1%), gerklų stenozė (<1%), balso pradingimas (afonija) (<1%), gerklės ar liežuvio skausmai (<1%). Galimos specifinės komplikacijos konkrečiam ligoniui. Įvykus bet kuriai iš komplikacijų ligoninėje yra visos būtinos priemonės ir galimybės jų diagnostikai ir gydymui. Rekomendacijos prieš operaciją:

1. Operacijos dieną nevalgyti ir negerti. Vakare prieš operaciją- lengvas maistas.
2. Gyd. kardiologo ar šeimos gydytojo konsultacija dėl antikoaguliantų vartojimo nutraukimo prieš operaciją.

Rekomendacijos po operacijos:

1. Tylos režimas 5-7 d.
2. Balsą tausojantis režimas 2sav.
3. Namų režimas (vengti tolimų skrydžių, kelionių) 2sav.
4. Riboti fizinį krūvį 2sav.
5. Vengti karštų patalpų 2sav. (pirčių, karštų vonių, soliariumų ir baseinų)