Atsirado naujas vaistas geresniam ir greitesniam alerginio rinito simptomų valdymui

Kiekvieną pavasarį, kai daugelis laukia ateinančio orų atšilimo ir ruošiasi mėgautis lauko pramogomis, milijonai žmonių visame pasaulyje rengiasi susidurti akis į akį su jiems blogiausiu metų laiku; metų laiku, kuomet jie kenčia nuo įkyrių nosį ir akis varginančių simptomų, tokių kaip niežėjimas, nuolatinė sekrecija iš nosies ir akių, čiaudulys ir nosies užsikimšimas. Ar šis jausmas jums pažįstamas? Jei taip, vaidinasi, jūs (ar jūsų artimasis) esate vienas iš ketvirtadalio Europos gyventojų, kurie serga šienlige, dar gydytojų vadinama sezoniniu alerginiu rinitu.

Dažnai alerginis rinitas menkinamas ir laikomas nerimta įkyria liga. Tačiau nuo šios ligos kenčia milijonai žmonių visame pasaulyje, kurie stengiasi tiesiog „susitaikyti“ su jaučiamais simptomais. Dauguma pacientų patys perka sau vaistus vaistinėse, gydosi nepasikonsultavę su gydytojais, o simptomai išlieka. „Tai – klaida, – teigia gydytoja alergologė,prof. R. Ėmužytė. – Alerginiu rinitu sergantys pacientai turėtų kreiptis į savo gydytoją ar specialistą, kuris galėtų įvertinti ligos sunkumą ir skirti adekvatų simptomus kontroliuojantį gydymą.“

Ligos simptomų kontrolė yra labai svarbi, nes moksliniais tyrimais nustatyta, kad alerginis rinitas turi neigiamos įtakos rezultatams mokykloje ar darbe, trikdo protinę veiklą, miegą, fizinį aktyvumą bei bendrą gyvenimo kokybę.

Maždaug trys ketvirtadaliai pacientų, siekdami kontroliuoti savo ligos simptomus, vartoja 2 ar daugiau vaistų vienu metu, tačiau dažnos nesėkmės akivaizdžiai rodo geresnio ligos gydymo būdo poreikį. Prof. R. Ėmužytė teigia, kad „alerginiu rinitu sergantys pacientai nusipelno geresnės gyvenimo kokybės, nei tiesiog susitaikyti su patiriamais simptomais“. Turime gerų naujienų – Lietuvoje pristatytas naujas saugus į nosį purškiamas vaistas, kuris greičiau ir efektyviau malšina alerginio rinito simptomus nei visi iki šiol prieinami vaistai. Tai flutikazono propionato ir azelastino hidrochlorido purškalas į nosį. Šį vaistą jau galite rasti vaistinėse ir įsigyti jį pateikę receptą.