Gerklų cista

Jums diagnozuota gerklų (liežuvio šaknies, antgerklio, prieangio klosčių, gerklų skilvelių) cista.
Tai dažniausiai gerybiniai gerklų dariniai.

Gerklų reikšmė:

Žmogaus balso susidaryme svarbus vaidmuo tenka gerkloms, esančioms priekinėje kaklo dalyje tarp ryklės ir trachėjos. Gerklas sudaro kremzlės, tarpusavyje susijungusios raiščiais, sąnariais bei gerklų raumenims. Iš viršaus įeigą į gerklas uždaro judrus antgerklis. Vidurinėje gerklų dalyje yra balso klostės, kurias sudaro balso raumuo bei elastinis raištis, padengti gleivine. Virš balso klosčių yra netikrosios arba prieangio klostės. Tarp prieangio ir balso klosčių susidaro gerklų skilvelis.

Vyrų balso klostės yra 20-25 mm ilgio, o moterų – 18-20 mm. Tarp balso klosčių susidaro balso plyšys, per kurį praeina oras. Tam, kad susidarytų garsas, reikalinga, kad balso klostės periodiškai virpėtų. Normoje balso klosčių kraštai yra lygūs, kalbant jos glaudžiasi viena su kita, todėl balsas yra švarus, skambus.

FOTO

Gerklų cistas rekomenduojama šalinti operaciniu būdu. Pašalinta cista, siunčiama histologiniam ištyrimui.

Gerklų cistų pašalinimo operacija – tai mikroskopo ar akies kontrolėje atliekama gerklų operacija, kurios metu pašalinama gerklų (antgerklio, liežuvio šaknies, prieangio klosčių ar gerklų skilvelių) cista.

Operacijos metu bendroje intubacinėje nejautroje, įkišamas geležinis laringoskopas iki gerklų , mikroskopo ar akies kontrolėje, mikroinstrumentais ar lazeriu išdalijama cista su kapsule. Pašalintas darinys siunčiamas histologiniam ištyrimui.

FOTO

Galimos pooperacinės komplikacijos:

Bendrojo pobūdžio komplikacijos: kraujavimas, užsitęsęs operacinės žaizdos gijimas, skausminis sindromas.

Specifinės komplikacijos: dantų, žandikaulio pažeidimas operacijos metu, įvedant vamzdelį į gerklas, dažniausiai tais atvejais, kuomet priekiniai dantys yra nesveiki (reta <1%), gerklės, liežuvio skausmai (<1%), gerklų edema (<1%), gerklų stenozė (<1%), afonija (<1%), ligos recidyvas (<1%). Galimos specifinės komplikacijos konkrečiam ligoniui. Įvykus bet kuriai iš komplikacijų ligoninėje yra visos būtinos priemonės ir galimybės jų diagnostikai ir gydymui. Rekomendacijos prieš operaciją:

1. Operacijos dieną nevalgyti ir negerti. Vakare prieš operaciją- lengvas maistas.
2. Gyd. kardiologo ar šeimos gydytojo konsultacija dėl antikoaguliantų vartojimo nutraukimo prieš operaciją.

Rekomendacijos po operacijos:

1. Namų režimas (vengti tolimų skrydžių, kelionių) 2sav.
2. Riboti fizinį krūvį 2sav.
3. Vengti karštų patalpų 2sav. (pirčių, karštų vonių, soliariumų ir baseinų)
4. Valgyti švelnų, minkštą, trintą, nekarštą maistą, negerti karštų gazuotų gėrimų.